18 kouzel Hávamálu

850 Kč 702,48 Kč bez DPH
Skladem (23 ks)

Grafický grimoár v kartách 18 kouzel Hávamálu s výklady a bindrunami z pera Šárky Sedlákové ilustroval Brad Robert Benford. 

Kategorie: Věštecké karty

Grafický grimoár v kartách je volně inspirovaný runovými písněmi Hávamálu. Mimo jiné v něm najdete bindruny a kouzla pro: ochranu různých druhů (např. před požárem), hledání vhodného partnera/partnerky, lásku, požehnání dětem a další.

 

Grimoár obsahuje:

18 karet velikosti 8x13 cm

Dvojjazyčnou brožurku v češtině a angličtině s citací písní, výkladem karet, výkladem run spojených v bindrunový symbol, výkladem ilustrace

Papírovou krabičku

 

Autorka: Šárka Sedláková (Taxus)

Ilustrace: Brad Robert Benford

 

Autorka Taxus nám prozradila, jak tento grafický grimoár vznikal:

Nápad přepracovat magické Ódinovy zpěvy z Hávamálu do bindrun vznikl v mé hlavě už dávno. Dokonce jsem měla v Eddě u každého kouzla vepsán větší či menší počet run, díky kterým by bylo možné dané kouzlo seslat, ať už se jednalo o verbální galdry, nebo runy v grafické podobě. Když tedy na redakční radě Femme Occulte někdy na jaře roku 2022 bavili o tom, že bychom mohli vyrobit další karty, vynesla jsem tento návrh na stůl.

Idea balíčku “trochu jiných” karet se tak postupně začala vynořovat na tento svět. Nejprve bylo jasné, že výsledná kouzla budou muset být v některých ohledech upravena a pouze inspirována Hávamálem, neboť Ódin uvádí výčet několika velice archaických potřeb, které se životem současného člověka příliš nekorespondují. Rozhodla jsem se ponechat obojí, původní význam, ale doplnit i možnost soudobého použití. Například kouzlo pro šťastnou plavbu je tedy možné použít i pro cestu autem nebo letadlem, podle individuálního záměru každého cestovatele.

Když jsem psala každé jednotlivé kouzlo, jako bych mezi řádky viděla výjev toho, co jsem si přála spatřit i na kartě. Již dříve jsme požádali o spolupráci jednoho z kmenových ilustrátorů Femme Occulte, Brada Brenforda, poněvadž jsem obdivovala jeho animistickou a živelnou tvorbu, která se mi jevila svou temnou estetikou jako velice vhodná k syrovým runovým námětům. S Bradem jsme se domluvili, že mu své vize popíšu a on se je pokusí ztvárnit po svém. Tyto vize jsou nakonec v manuálu ke kartám uvedeny pod názvem “symbolika karty”, která vás zasvětí do tajemství postav a výjevů na obrázku.

S vydáváním karet má Femme Occulte letité zkušenosti, a proto členky redakční rady okamžitě navrhly možnost překrývání obou motivů – jak bindruny, tak i podkladové Bradovy kresby. Protože Brad začal sám od sebe kreslit obrázky do tvaru bindrun, které jsem mu vzdy se všemi podklady přikládala ke svým textům, okamžitě se naskytla možnost „přepínání“ pozornosti mezi bindrunou a obrázkem, jakožto metoda k aktivaci kouzla.

Našim čtenářům se tak do rukou dostává unikátní soubor karet, které nejsou v pravém smyslu orákulem, ale souborem jednotlivých kouzel. Balíček obsahuje kouzlo pro okamžitou pomoc z problematické situace, několik variant obranné magie pro různé účely, booster pro léčitele, požehnání dítěti, ochranu v bitvě či před požárem, ale kromě kouzel materiálního zaměření i pomůcky k nalezené vlastní spirituální excelence, či ke komunikaci se svým spirituálním pomocníkem, Fylgjou či Fetchem.

Na kartách jsme pracovali více než rok, ať už se to týká předlohy, zpracování kouzel, bindrun, kresby, nebo výsledné podoby, která je dílem týmu Femme Occulte. Za všechnu tu práci to skutečně stálo, protože tento útlý balíček přináší originální sepjetí staré moudrosti s možnostmi a potřebami současného světa, ať už se naše karty rozhodnete používat ke své vlastní magické praxi nebo si je pořídit jako raritní sběratelský předmět.