Loňský Knihopis JARO 2021

500 Kč 454,55 Kč bez DPH
Vyprodáno Skladem (14 ks) Zvolte variantu
Varianta:

Knihopis inspirovaný Poznáním, Vzduchem a svátky Staré cesty - Předjaří a Jaro.

Kategorie: Knihopisy

Poznání je motivace a hlavní hnací motor všech hledačů světů a možností za hmotnou realitou. Fascinováni lidskou historií a schopnostmi mysli, těla i duše, toužíme po nabývání více a více moudrosti, jež často přichází s věkem skrze poznání nejen myšlenkové, ale také bytostně zkušenostní. Jakožto spojené se vzdušným živlem, stalo se poznání prvním tématem roku 2021, roku magické pyramidy.

Na obvyklých 100 stranách knihopisu se proto v tomto čísle všechny naše myšlenky proplétají jako dým nad několika vonnými františky, aby polechtaly vaše vědomí i podvědomí, povzbudily a stimulovaly vaši touhu poznávat, vzdělávat se a získávat novou inspiraci pro vaši praxi.

Se svěžím ledovým vánkem a křupavým sněhem pod nohama vstupujeme do tradice Staré cesty, která nám pomůže připravit se na přicházející období předjaří a jara. Naučíme se věřit své osobní gnózi a rozvinout svoji mysl do několika vrstev tak, abychom za pomoci hermetického klíče uměli poznávat přirozené korespondence a vlastnosti rostlin, minerálů a dalších magických prvků.

“Myslím, tedy jsem,” řekl známý filosof a vskutku také filosofie jest v tématu poznání široce obsažena. V našich textech ji najdete především jako jednu z cest v kapitole o antické magii, kterou pro nás připravil náš nový klíček. Vedle světa starověkého Řecka se nám díky další z našich sazeniček otevře téma židovské kabaly. Hluboké zamyšlení najdeme, jak jsme již zvyklí, také v oblasti astrologie.

Doufáme, že nová odvětví naší rozrůstající se zahrady pevně zakoření a přes první lístky rašící ze země budou s pohlazením vánku růst do krásy a přinesou plody nejen na stránky Femme Occulte, ale i do vašich životů.

 

Na 100 stránkách jarního čísla najdete například články: 

Stimulující rostliny

Platan

Škapulíře

Vonné františky

Korespondence Poznání

Bájné bytosti Vzduchu

Hermetická analogie rostlin

Tarot: Král Mečů

Magická Praha

Telepatie

Hedge Witchcraft

Minerály

Antická magie

Předjaří

Jaro

Úvod do Kabaly

a mnoho dalších...


100 stran 

Formát B5 (25 x 17,5 cm)

FSC ekologicky šetrný papír

Digitální tisk

Lepená vazba V2

Barevné fotografie a ilustrace

Ovoněno pro rozšíření smyslového prožitku

 

Podívejte se na náš redakční rozhovor o víře a povídání o jarním čísle od Belladonny na záložce Videa.

Objednejte si také jarní rituální balíček a vyzkoušejte si naše postupy v praxi. Najdete jej ZDE.

 

Pro nově příchozí: 

Co je to knihopis?

Tento pojem lze jednoduše vysvětlit spojením slov kniha a časopis: Femme Occulte je periodikum. vychází čtvrtletně, v klasické měkké vazbě a ve formátu, který může připomínat tlustý časopis, ale také tenkou knihu.

 

Proč Femme Occulte není časopis?

Časopis má obvykle rozsah několika desítek stran, z nichž část je věnovaná zájmovému obsahu a druhá část (často ta větší) reklamě, která hradí náklady na produkci. Obsah se dotýká především trendů a klouže po povrchu. Jednotlivá čísla na sebe ne vždy navazují, nerozvíjí hlubší poznání v daném oboru a málokdy dávají podněty k dalšímu vzdělávání.

 

Proč Femme Occulte není kniha?

Kniha je dílo obvykle ucelené a interně konzistentní. Nalezneme v ní odborné informace, historické kontexty, širší souvislosti i poznatky autorů. Dobrá kniha je nestárnoucí, na druhou stranu trvá dlouho, než se čtenář dočká pokračování, pokud vůbec. Jsme proto odkázáni na knihy dalších autorů, které mnohdy opakují stejný začátek a k dalším úrovním se dostávají jinou, nikoli však hlubší, cestou. Tak se v daném oboru můžeme snadno ocitnout v bludném kruhu, místo ve stoupající spirále vědění.

 

Ve Femme Occulte jsme proto zvolili to nejlepší z obou světů.

Jednou za čtvrt roku náš knihopis čtenářům nabízí kapitoly několika tématických linek, které pro vás píšeme na pokračování.  Tvoříme tak, abyste mohli s každým knihopisem fungovat jako s pracovní knihou právě v době, kdy jsou části těchto témat relevantní s ohledem na roční období.

Knihopis vyniká v množství textu, propracovaném designu a kvalitním tisku. To vše bez reklam, protože náš knihopis je financován pouze vámi, našimi čtenáři.

Belladonna o jarním čísle

Femme Occulte o víře

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení