Jaro 2022: Sluch

350 Kč 500 Kč Sleva 30 % 312,50 Kč bez DPH
Skladem (27 ks) Vyprodáno Zvolte variantu
Varianta:

Knihopis inspirovaný smyslem sluchu, sefirou Malkut, hudbou a kolem Cerridwen

Kategorie: Knihopisy

Vítejte milí čtenáři v novém roce s Femme Occulte, který otevírá jako již tradičně vzdušná tématika. Letošní knihopisy se ponesou ve znamení magie smyslů, z nichž prvním průvodcem po stránkách jarního čísla je sluch. Není tedy divu, že jsme se při tvorbě kapitol zaměřili na magii hudby, rytmické využití korálků či rostliny Vzduchu, které ševelí svými korunami pod nebeskou klenbou, léčí hlas nebo chrastí ve fazolovém chřestidle.

Vedle otevření dveří novým tématům čerstvého roku 2022 naše zahrada otevřela brány také svěžím vůním nových rostlin - sazeniček a klíčků, kteří se s námi podělí o svoji magickou praxi. Jelikož je země česká prostorem, kde se v minulosti mísily kultury mnohých kmenů a národů, podíváme se letos vedle naší stálice slovanské magie také na magii germánskou a keltskou.

Ale to není vše! S nástupem čajových kapitol v předchozím roce jsme již pomalu vytyčili cestu ze západní esoterické tradice reprezentované hermetismem přes Blízký východ kabalistického učení až k východní esoterické tradici, kterou budou letos reprezentovat kapitoly o I-ťingu, Knize proměn, která fascinovala velikány, jako byl mimo jiné psycholog a badatel v oblasti archetypů Carl Gustav Jung.

Nechť okouzlující vánek blízkých i dalekých magických systémů obohatí vaši mysl i ducha.

 

Obsah:

MAGIE SMYSLŮ Sluch

TAOISTICKÁ MAGIE Bouře a Vítr

MAGIE SMYSLŮ Magie hudby 

LIDOVÁ MAGIE Magie zvonů

KLÍČE BRAN Rituální korále

OKULTNÍ ŽENY Hildegarda z Bingenu

ČEŠTÍ HERMETICI František Bardon

MAGICKÉ MODELY Paradigma a Germánská magie

KOLO CERRIDWEN Úvod

KOMIKS Stromová meditace

KOLO CERRIDWEN Gŵyl Ffraid

KOLO CERRIDWEN Alban Eilir

STARÁ CESTA Úvod do tradičního řemesla

STAROŘECKÉ ČARODĚJNICTVÍ Stahování Měsíce

KABALA Malkut

VYKUŘOVADLA Kadidlo

RECEPTY Jaro

POHÁDKY Chiasmický přístup k Popelce

TAROT Rytíř Mečů

BYLINY Rostliny Vzduchu

ROSTLINA OBDOBÍ Břečťan

STOPAŘŮV PRŮVODCE Pařátky

RECENZE UMĚNÍ Kim Krans

 

100 stran 

Formát B5 (25 x 17,5 cm)

FSC ekologicky šetrný papír

Digitální tisk

Lepená vazba V2

Barevné fotografie a ilustrace

Ovoněno rituální vůní Noscere  pro rozšíření smyslového prožitku spojením mystických pryskyřic kadidla a myrhy


Podívejte se na video o jarním čísle od Belladonny. Najdete ho na záložce Videa.

Objednejte si také jarní rituální balíček a vyzkoušejte si naše postupy v praxi. Najdete jej ZDE. 

Pro nově příchozí: 

Co je to knihopis?

Tento pojem lze jednoduše vysvětlit spojením slov kniha a časopis: Femme Occulte je periodikum. vychází čtvrtletně, v klasické měkké vazbě a ve formátu, který může připomínat tlustý časopis, ale také tenkou knihu.

 

Proč Femme Occulte není časopis?

Časopis má obvykle rozsah několika desítek stran, z nichž část je věnovaná zájmovému obsahu a druhá část (často ta větší) reklamě, která hradí náklady na produkci. Obsah se dotýká především trendů a klouže po povrchu. Jednotlivá čísla na sebe ne vždy navazují, nerozvíjí hlubší poznání v daném oboru a málokdy dávají podněty k dalšímu vzdělávání.

 

Proč Femme Occulte není kniha?

Kniha je dílo obvykle ucelené a interně konzistentní. Nalezneme v ní odborné informace, historické kontexty, širší souvislosti i poznatky autorů. Dobrá kniha je nestárnoucí, na druhou stranu trvá dlouho, než se čtenář dočká pokračování, pokud vůbec. Jsme proto odkázáni na knihy dalších autorů, které mnohdy opakují stejný začátek a k dalším úrovním se dostávají jinou, nikoli však hlubší, cestou. Tak se v daném oboru můžeme snadno ocitnout v bludném kruhu, místo ve stoupající spirále vědění.

 

Ve Femme Occulte jsme proto zvolili to nejlepší z obou světů.

Jednou za čtvrt roku náš knihopis čtenářům nabízí kapitoly několika tématických linek, které pro vás píšeme na pokračování.  Tvoříme tak, abyste mohli s každým knihopisem fungovat jako s pracovní knihou právě v době, kdy jsou části těchto témat relevantní s ohledem na roční období.

Knihopis vyniká v množství textu, propracovaném designu a kvalitním tisku. To vše bez reklam, protože náš knihopis je financován pouze vámi, našimi čtenáři.

Belladonna about Spring issue 2022

Belladonna o Jarním čísle 2022