Léto 2021: Odvaha

350 Kč 500 Kč Sleva 30 % 312,50 Kč bez DPH
Skladem (19 ks)
Varianta:

Knihopis inspirovaný Odvahou, Ohněm a svátky Staré cesty - Předlétí a Léto.

Kategorie: Knihopisy

V minulém čísle jsme se zamysleli nad její první stěnou, tedy Poznáním. Kterou ze stěn bude osvětlovat druhé číslo ale znamenalo nelehké rozhodnutí mezi stranou Odvahy a stranou Vůle. Nakonec jsme na základě průzkumu mnoha korespondenčních systémů zvolili Odvahu jako stranu více související a hřejivě harmonizující s loňským letním tématem Ohně. Přesto se - stejně tak, jako se v loňských číslech prolínal Oheň s Vodou a plamenné jazyky olizovaly povrch jezerní hladiny - budou i v letošním roce lehce prolínat Odvaha s Vůlí, a tak se o Vůli již v tomto výtisku v několika kapitolách dočtete. 

A jelikož vše souvisí se vším a dílčí principy se nakonec vždy spojí v jednotu, posvítíme si více na alchymii nejen v jedné z jejích fází na cestě za kamenem mudrců, ale i v jejím celku, jehož symboliku naleznete v článku z magické Prahy. Ta jako hlavní město České republiky poukazuje na český státní strom, Lípu. Strom období jsme zvolili záměrně tak, aby výrobky z něho podpořily zdraví na přelomu jara a léta, kdy se stále ještě divoce střídá počasí, imunita mnohých z nás potřebuje povzbudit a nálady touží po příjemné svěží jiskře.

Nebudete-li mít v čase Podletí a Léta možnost podívat se do Prahy na alchymický letohrádek, můžete jej zkusit navštívit v některém ze svých snů nebo astrální cestou. Právě těm se v našich kapitolách věnujeme. Cestovat budeme i mezi stránkami a z české kotliny nahlédneme do mnoha dalších kultur: představíme si germánské runy, nordické i slovanské panenky, zapálíme uhlík pod egyptským kyphi, ohřejeme se v antickém Řecku a nemineme ani židovskou mystiku, která nás vynese ke světlu nebes. Nakonec se samozřejmě podíváme ke hvězdám a budeme se věnovat charakteristice a nacítění planety Uran.

Přejeme příjemné čtení!

 

Na 100 stránkách knihopisu najdete například kapitoly: 

Povznášející rostliny

Lípa

Runy

Vykuřovací copánky

Korespondence Odvahy

Bájné bytosti Ohně

Hermetická analogie nerostů a minerálů

Tarot: Král Holí

Letohrádek Hvězda

Menstruace

Planeta Uran

Minerály

Antické jazyky v magii

Předlétí

Léto

Zvířetníkové zářící destičky

a mnoho dalších...

 
100 stran

Formát B5 (25 x 17,5 cm)

FSC ekologicky šetrný papír

Digitální tisk

Lepená vazba V2

Barevné fotografie a ilustrace

Ovoněno pro rozšíření smyslového prožitku 

 

Podívejte se na náš redakční rozhovor o odvaze a povídání o letním čísle od Belladonny na záložce Videa.

Objednejte si také letní rituální balíček a vyzkoušejte si naše postupy v praxi. Najdete jej ZDE.

 
 

Pro nově příchozí: 

Co je to knihopis?

Tento pojem lze jednoduše vysvětlit spojením slov kniha a časopis: Femme Occulte je periodikum. vychází čtvrtletně, v klasické měkké vazbě a ve formátu, který může připomínat tlustý časopis, ale také tenkou knihu.

 

Proč Femme Occulte není časopis?

Časopis má obvykle rozsah několika desítek stran, z nichž část je věnovaná zájmovému obsahu a druhá část (často ta větší) reklamě, která hradí náklady na produkci. Obsah se dotýká především trendů a klouže po povrchu. Jednotlivá čísla na sebe ne vždy navazují, nerozvíjí hlubší poznání v daném oboru a málokdy dávají podněty k dalšímu vzdělávání.

 

Proč Femme Occulte není kniha?

Kniha je dílo obvykle ucelené a interně konzistentní. Nalezneme v ní odborné informace, historické kontexty, širší souvislosti i poznatky autorů. Dobrá kniha je nestárnoucí, na druhou stranu trvá dlouho, než se čtenář dočká pokračování, pokud vůbec. Jsme proto odkázáni na knihy dalších autorů, které mnohdy opakují stejný začátek a k dalším úrovním se dostávají jinou, nikoli však hlubší, cestou. Tak se v daném oboru můžeme snadno ocitnout v bludném kruhu, místo ve stoupající spirále vědění.

 

Ve Femme Occulte jsme proto zvolili to nejlepší z obou světů.

Jednou za čtvrt roku náš knihopis čtenářům nabízí kapitoly několika tématických linek, které pro vás píšeme na pokračování.  Tvoříme tak, abyste mohli s každým knihopisem fungovat jako s pracovní knihou právě v době, kdy jsou části těchto témat relevantní s ohledem na roční období.

Knihopis vyniká v množství textu, propracovaném designu a kvalitním tisku. To vše bez reklam, protože náš knihopis je financován pouze vámi, našimi čtenáři.

Belladonna o letním čísle

Femme Occulte o odvaze

Femme Occulte on courage