Léto 2023: Hůlka

550 Kč 491,07 Kč bez DPH
Vyprodáno Skladem (3 ks) Zvolte variantu
Varianta:

Inspirujte se silami léta, ohně a holí

Kategorie: Knihopisy

Na našem každoročním putování skrze světy živlů západní esoterické tradice opět vstupujeme do fáze léta, živoucího Ohně a s ním spojeného magického nástroje, kterým je magická hůlka. V jakých podobách a variantách ji používají naši autoři a autorky se dozvíte hned na několika příštích stranách.

Skrze kapitoly se rozrůstají žahavé kopřivy, dokonale žluté květy janovce a sladké třešně vonící láskou. Provedou nás naším domovem a jeho ochranou, blízkou zahradou bylin slovanské čarodějnice, ale i vzdálenou džunglí, kterou musí překonat Princezna Holí při hledání sebe sama. K tomu jí dopomůže tajemný jaguár, který by snad mohl být jejím familiárem.

O familiárech se autorka Taxus rozepsala velmi dopodrobna, aby tak završila svůj cyklus začínající Fylgjou a pokračující Daimónem v minulém čísle. Nejen duševní průvodci se však objeví na linkách našeho textu. Papaver nám osvětlí tři podoby duše v hebrejštině a kabale.

Jako vždy nebudou chybět ani chutné letní recepty z Rhodiny kuchyně a nakonec přidáváme rozhovor s další českou lóží a po nějaké době opět jednu bohatou knižní recenzi. O potěchu oka se na většině fotografií postarala skvělá česká fotografka a čarodějnice Elen Freya.

Přejeme příjemné a duši naplňující čtení!Parfemace

Letní číslo snoubí vzhled našich stránek s další z vůní souboru Odore Temporum v tónech levandule, heřmánku a vanilky. Rituální esence Audere (Odvaha) pochází z dílny Aconitum, @cottagewitchapothecary.

 

Obsah

RITUÁLNÍ POMŮCKY Pomůcky léta a Ohně

LIDOVÉ ČARODĚJNICTVÍ Živoucí Oheň

INDOEVROPSKÁ TRADICE Domov a jeho magická ochrana

POKLADY KELTSKÉ MYTOLOGIE Hole a kopí 

KOMIKS Dřeva pro hůlky

BYLINY Rostliny holí

BYLINY Herbář slovanské čarodějnice

STROM OBDOBÍ Třešeň

RECEPTY Letní recepty

VYKUŘOVADLA Afrodiziakální vykuřovadla

KABALA Duše v kabale

FETCHCRAFT Familiár

TAROT Princezna Holí

ČESKÉ LÓŽE Lóže u Zeleného Slunce

RECENZE Úsvit všeho

 

80 stran 

Formát B5 (25 x 17,5 cm)

FSC ekologicky šetrný papír

Digitální tisk

Lepená vazba V2

Barevné fotografie a ilustrace