Zima 2021: Ticho

350 Kč 500 Kč Sleva 30 % 312,50 Kč bez DPH
Skladem (47 ks) Vyprodáno Zvolte variantu
Varianta:

Knihopis inspirovaný Tichem, Zemí a svátky Staré cesty - Předzima a Zima

Kategorie: Knihopisy

Druhý rok s Femme Occulte se pomalu blíží ke konci, a ještě než se všechny letošní kapitoly zachumlají společně nad šálkem čaje do knižního vydání Liber Magicae II (plánovaného na jaro 2022), zahřeje vás o tichých zimních večerech toto číslo. K tomu, aby byl dosažen vrchol a cíl magické pyramidy, zbývá v rituálu projít poslední její stěnou – stěnou Ticha, která se může zdát temná a vzdálená jako vesmír za branami Pluta. Jak se ale dočteme v astrologických kapitolách, temnota je často půdou pro nové zrození či znovuzrození.


Ticho, temnota i zrození jsou atributy zimního živlu Země, o kterém se dozvíme více skrze jeho bytosti a rostliny. Čas kontemplace podpoří tvorba purpury, chutné recepty, podněty k procházce Prahou (nebo kterýmkoli jiným městem) a zkoumání astrologických souvislostí místa či návod na geomantickou věštbu.


Nechybí opět rituály, techniky a tradice staré cesty a klíčů bran, v kabale se rozhlédneme po čtyřech světech sefirotického stromu a dozvíme se mnohé také o korespondencích, theurgii a českém hermetismu.

 

Na 100 stránkách knihopisu najdete například články: 

Geomantie

Planeta Pluto

Čtyři světy sefirotického stromu

Magie uzlů

Korespondence Ticha

Předzima

Zima

Zklidňující rostliny

a mnoho dalšího...

 
100 stran

Formát B5 (25 x 17,5 cm)

FSC ekologicky šetrný papír

Digitální tisk

Lepená vazba V2

Barevné fotografie a ilustrace

Ovoněno pro rozšíření smyslového prožitku (Rituální vůně Tacere: černý čaj, čajová růže)

 

Podívejte se na naše průvodní rituálové video a povídání o zimním čísle od Belladonny na záložce Videa.

Objednejte si také zimní rituální balíček a vyzkoušejte si naše postupy v praxi. Najdete jej ZDE.

 

 

Pro nově příchozí: 

Co je to knihopis?

Tento pojem lze jednoduše vysvětlit spojením slov kniha a časopis: Femme Occulte je periodikum. vychází čtvrtletně, v klasické měkké vazbě a ve formátu, který může připomínat tlustý časopis, ale také tenkou knihu.

 

Proč Femme Occulte není časopis?

Časopis má obvykle rozsah několika desítek stran, z nichž část je věnovaná zájmovému obsahu a druhá část (často ta větší) reklamě, která hradí náklady na produkci. Obsah se dotýká především trendů a klouže po povrchu. Jednotlivá čísla na sebe ne vždy navazují, nerozvíjí hlubší poznání v daném oboru a málokdy dávají podněty k dalšímu vzdělávání.

 

Proč Femme Occulte není kniha?

Kniha je dílo obvykle ucelené a interně konzistentní. Nalezneme v ní odborné informace, historické kontexty, širší souvislosti i poznatky autorů. Dobrá kniha je nestárnoucí, na druhou stranu trvá dlouho, než se čtenář dočká pokračování, pokud vůbec. Jsme proto odkázáni na knihy dalších autorů, které mnohdy opakují stejný začátek a k dalším úrovním se dostávají jinou, nikoli však hlubší, cestou. Tak se v daném oboru můžeme snadno ocitnout v bludném kruhu, místo ve stoupající spirále vědění.

 

Ve Femme Occulte jsme proto zvolili to nejlepší z obou světů.

Jednou za čtvrt roku náš knihopis čtenářům nabízí kapitoly několika tématických linek, které pro vás píšeme na pokračování.  Tvoříme tak, abyste mohli s každým knihopisem fungovat jako s pracovní knihou právě v době, kdy jsou části těchto témat relevantní s ohledem na roční období.

Knihopis vyniká v množství textu, propracovaném designu a kvalitním tisku. To vše bez reklam, protože náš knihopis je financován pouze vámi, našimi čtenáři.

About Winter issue 2021

O zimním knihopisu od Belladonny