Liber Magicae II Pyramida (2021)

2 900 Kč 2 900 Kč bez DPH
Odesíláme 1.10.2024 (17 ks) Odesíláme 1.10.2024 (16 ks) Zvolte variantu
Varianta:

Druhé vydání sborníku kapitol 2021

Je nám ctí, že můžeme oznámit plánovaný dotisk sborníku druhého roku tvorby Femme Occulte.

Liber Magicae II je přirozeným závěrem série 2021, která hlouběji nahlédla do tajů čtyř stěn magické pyramidy - Poznání, Odvahy, Vůle a Ticha. V knize se vše spojuje dohromady přidáním pátého vrcholu, Cíle. Najdete zde několik rad pro hledající začátečníky, ale především kapitoly pro pokročilé, kteří chtějí novou hlubší zkušenost.Kniha obsahuje:

Všechny kapitoly z knihopisů roku 2021, editované, seřazené podle témat

Několik kapitol navíc: Shapeshifting, Úvod do svátků Staré cesty, Posismus Pierra de Lasenica, František Kabelák, Symbolika ilustrací, rozšíření Geomancie

Témata: Rituální praxe, Česká magie, Astrologie, Magická pyramida, Přírodní magie, Stará cesta, Liminální čarodějnictví, Věštecké metody

Apendixy: Recenze, Symbolika ilustrací, V naší zahradě rostou, Doporučená literatura a další zdroje

Kompletní popis orákulí: Runy, Lenormand, Geomancie

Bibliografii o více jak 250 titulech a zdrojích

 

Více jak 400 stran

Originální barevné fotografie

Přes 100 černobílých a barevných ručně kreslených ilustrací

8 ručně kreslených komiksových stran

 

Strojově šitá vazba V8 v imitaci kůže, se zlatou ražbou

Finální produkt se může lišit od toho na fotografii.

 

 

O autorech:

Rhoda (text, design, fotografie, sazba, produkce)
Vzdušná víla, hledající inspiraci pro každodenní život mezi obláčky voňavého kouře. Zabývá se především lidovou magií slovanských předků, ale občas zabrouzdá i do vod okultismu. Inspiraci pro svou praxi nachází převážně v historických zdrojích.

Belladonna (text, ilustrace, fotografie, překlad, korekce)
Vlogerka a umělkyně právě prožívající mystéria mateřství. K čarodějnictví dlouhodobě přistupuje z pozice eklektické cestovatelky po liminální hranici mezi světy. Nejraději rozjímá nad otázkami z filosofie, metafyziky, psychologie, kognitivní religionistiky a posvátna v prostředí mokřadů. Svoje múzy projevuje do hmoty vždy s ohledem na zachování přírody. Je tvůrkyní stromového karetního souboru Stromocculum.

Datura (text, překlad, fotografie)
Ve své praxi i profesi pracuje s rostlinami a věnuje se tvorbě magických kompozic. Studovala aromaterapii a v duchovní/magické cestě se zaměřuje na renesanční okultismus v moderní podobě a poison path. V minulosti se také věnovala severské magii, východním naukám a je zasvěcena do druhého stupně reiki.

Oleander (text, korekce)
Vypravěčka, která aplikuje astrologii ve skutečném životě v kombinaci s psychologií, seberozvojem a mytologií. Cestovatelka, která se mezi hvězdami cítí jako doma.

Papaver (text, překlad, korekce)
Poutnice hledající záblesk mystéria v magii i ve vědě, v lesích i v chrámech, za zavřenými víčky i v knihách. Zapálená studentka kabaly, Wiccanka s rozletem po celém světě, členka Bratrstva vlků s kořeny v hlubinách rodné země. 

Aconitum (text, překlad, ovonění knihopisů)
Obdivovatelka tradičního řemesla kráčející po starobylých cestách. Zabývá se čarodějnictvím v jeho původní podobě, v hlubokém propojení s přírodou, s jejími cykly, životem i smrtí. Je tvůrkyní rituálních produktů Staré cesty, se kterými pracuje v souladu s pradávnými silami a mystérii pod značkou Cottage Witch Apothecary.

Sideritis (text)
Věčný student, hledající dobro, pravdu a krásu ve světě i mimo něj. Věří, že největší kouzla jsou zázraky skryté za závojem všednosti. Zajímají ho dějiny, zejména antika, protože věří, že staří toho věděli více, neboť byli blíž k Počátku. Jeho vírou je filosofie, zejména ta předaná Platónem, který jako první mluvil o ideách jako věčných pravzorech všech věcí. Je snílkem, který věří, že Pravda se skrývá v tichosti.

Ravensara (text)
Tovaryš hermetismu faustovského ražení, pohybující se mezi knihovnou a magickou oratoří. Osamělý jezdec s vytrvalostí v rukou a neutuchající touhou v krvi, neúnavně pátrající po prameni, který by uhasil jeho žízeň po hermetickém poznání. Při svém bádání odhaluje transcendentní ideje, které se skrývají mezi řádky učení esoterních mistrů. Ve Femme Occulte píše kapitoly na téma hermetismu a skutečností, které se jej týkájí.

Colchicum (text, překlad)
Následovník rekonstruované indoevropské tradice s neutuchající láskou k odborné i neodbroné literatuře. Milovník starořeckého čarodějnictví, perských mýtů i slovanské lidové kultury, který hledá rovnováhu mezi iracionálním okouzlením a racionálním pohledem na svět a věří že Posvátno ze světa nikdy nezmizelo.

Belladonna o naší druhé knize (CZ only)

Liber Magicae II commented flip through in English

Liber Magicae II listování knihou s českým komentářem

Liber Magicae II Teaser